Головна » Файли » Класному керівнику

Контроль знань [55]Розробки уроків [25]
Класному керівнику [70]Позакласна робота [6]
Самоосвіта [10]Колегам вчителям [22]
Математичний банк [18]Кабінет математики [8]
Підручники і посібники [67]Підготовка до ЗНО [31]

Перший урок 1 вересня 2013-2014 н.р.
Скачать/Download
Размер: 50.1 Kb
Загрузок: 1293
03.08.2013, 00:30
    Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Виконавчого органу Київської міської ради від 4.02.2013 №53 «Про затвердження Плану заходів з підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі» перший урок у загальноосвітніх навчальних закладах столиці в 2013-2014 н.р. буде проведено на тему «Свята моя Київська Русь».
    Підготуватись до уроку вчителю допоможуть подані нижче матеріали. 
    Ю.В.Беззуб. Хрещення України-Русі Історична довідка 
    О.В.Дудар, Г.В.Лінчевська. Орієнтовний план-конспект уроку «Свята моя Київська Русь» (5-6 кл.) 
    Ф.Л.Левітас. Сценарій літературної композиції, присвяченої 1025-річчю хрещення Русі (7-8 кл.) 
    О.В.Дудар. Методичні рекомендації щодо проведення уроку-екскурсії 
Слід ураховувати, що в українських школах навчається чимало дітей, які виховуються в сімейному нехристиянському культурному оточенні. Тому найбільше уваги вчителеві слід звертати на наслідки християнізації для тогочасного суспільства і держави, а саме на розвиток культури, науки і освіти, тісну співпрацю з Візантією та країнами Європи.
    Під час підготовки та проведення уроку слід ураховувати вікові особливості й потреби учнів: не переобтяжувати інформацію складним історичним матеріалом, стимулюючи пізнавальну і творчу діяльність самої дитини.
    Початкова школа
Оскільки учні молодшого шкільного віку ще не мають чіткого уявлення про історію України, особливості християнської віри, життя й діяльність князя Володимира, бажано ознайомити їх із цим матеріалом, не перенасичуючи урок фактажем. Форма проведення першого уроку має бути інтерактивною, стимулювати дитячу творчість, формувати позитивне емоційне ставлення до обговорюваних історичних і культурних подій.
Цікавим для учнів може бути використання сучасних популярних дитячих творів, зокрема мультфільмів про билинних богатирів, наприклад, мальованого мультфільму з елементами комп'ютерної графіки в стилі «фентезі» «Князь Володимир» (автори сценарію А.Добрунов, Ю.Кулаков, режисер Ю.Кулаков).
    Середня і старша школа
    Учні цієї вікової категорії вже знайомі з історією запровадження християнської релігії в Русі, вони можуть самостійно добирати додаткову інформацію, брати активну участь як у реальних, так і віртуальних екскурсіях до пам'ятних місць, в інтелектуальних змаганнях: вікторинах і конкурсах.
    Можна підготувати присвячені князю Володимиру і хрещенню Русі літературні композиції, з використанням фольклорних творів (билин київського циклу), творів сучасних письменників (наприклад, «Володимир Святий - князь Київський» Є.В.Білоусова та ін.). Учні можуть не лише обговорювати прочитане, а й інсценізувати цікаві уривки.
    Для старшокласників актуальними є конкурси мультимедійних презентацій та веб-сторінок відповідної тематики, міні-фільмів, відеозамальовок.
Категорія: Класному керівнику | Додав: Admin | Теги: Перший урок, 2013-2014 н.р., 1 вересня, конспект першого уроку, конспект уроку
Переглядів: 7139 | Завантажень: 1293 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Додаткова інформація
друзі сайту
Лічильники

    Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
Сайт в соціальній мережі