Первомайська загальноосвітня школа I-III ступенів № 1 має цікаву, нескінченну і неповторну історію...

                       

    Приміщення школи № 1 було побудовано земством у 1912 році. З цього року вона існує як двокласна земська школа. Навчались у школі 6 років, причому одночасно могло розміститись 6 відділень. Менше приміщення було побудовано спеціально для учительських квартир.
         Перший завідуючий школою Чайковський Данило Данилович у 1914 році пішов в армію. А школу прийняла його дружина.
У 1918 році директором став Герасименко Омелян Гаврилович. З 1919 року школа стала називатися Першою трудовою школою (школа - семирічка). Навчалися в одну зміну сім класів по тридцять п'ять-сорок чоловік, всього приблизно 250 чоловік. Вчителів було 12, з них у 1-4 класах - 4; у 5-7 класах - 8. З колективом робочих заводу ім. 25 Жовтня був налагоджений щільний шефський зв'язок. Вчителі допомагали робочим у ліквідації безграмотності. Навчалися у школі переважно діти заводчан, а пізніше – діти колгоспників колективного господарства ім. Сави Дяченка.
     З 1922 року у 1-й школі навчалися в другу зміну учні соцекономічної школи, яка готувала кадри для кооперації. Приблизно з 1930 по 1933 роки школа називалася перша ФЗС, учні 7 класу зранку до 11 години дня (2 години) працювали на заводі ім. 25 Жовтня (політекономічне навчання), а з 13-ї години навчалися у школі.
У 1933 році перша школа стала середньою. Перший випуск 10-го класу відбувся у 1936 році.
     З 1932 навчального року силами учнів старших класів підсобне приміщення було реконструйоване в політехнічну майстерню. Поступово був придбаний інструмент слюсарний, ковальський, столярний.
     За два роки школа була забезпечена всім необхідним для одночасного навчання 40 учнів. Вже через рік майстерня була механізована: встановлений електромотор, який приводив в рух два токарних верстати для металообробки деревини, циркулярну пилку, теслярний верстат два точила.
      Завод - шеф подарував школі ще 4 теслярних верстаки.
     А ще один токарний був виготовлений силами самих учнів під керівництвом М. С. Дунаєвського, майстра "золоті руки". Багато інструментів було виготовлено силами учнів та придбано за кошти, зароблені школярами. Першу заробітну платню дало виконання замовлення командування 95 дивізії виготовлення товстого металевого канату довжиною 100 метрів, який розпустили на безліч тонких тросів; потім був виконаний обсяг роботи по виготовленню залізних ліжок.
     В ті роки майстерня школи № 1 вважалася кращою в області: організація праці і обладнання заслуговували високої уваги. Але за розпорядженням Наркомпрома в кінці 30-х років майстерню було ліквідовано, а все обладнання передано Первомайському педагогічному училищу. Тільки після війни майстерня була відроджена знову.
У зв'язку зі зростанням населення міста кількість учнів з року в рік збільшувалась, і школа не могла охопити всіх дітей свого мікрорайону навіть двозмінною роботою. Тому за 1951-53 роки було добудовано до старого корпусу шість класних кімнат за рахунок асигнувань на ремонт.
     За 85 років існування в школі працювали директори:
у 1931 році школу очолив Акулов Антон Давидович. З 1944 року по 1948 рік включно посаду керівника школи займав С. Колісниченко, а тоді знову повних десять років директором працював А. Д. Акулов.
     З серпня 1957 року по серпень 1987 року директором ЗОШ №1 був Солтановський Дмитро Тихонович.
Його ім'я серед інших славних імен вважається найяскравішим. Це глибоко шановна усіма людина, гордість школи, у якій і сам колись навчався і якій безкорисливо віддав тридцять довгих років, зробивши її однією з кращих серед шкіл міста.


  
    ПОВНА ПОШТОВА АДРЕСА, ТЕЛЕФОНИ, ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА:

55213
Миколаївська область
м. Первомайськ
вул. Л.Шмідта,25
тел.: (05161) 42373




    
    МОВА НАВЧАННЯ:
Українська мова



      ДИРЕКТОР:

Преснякова Оксана Віталіївна 
Спеціальність: методист з виховної роботи, вчитель етики і психології сімейного життя
Категорія: вища
Звання: вчитель-методист



 


    
    ЗАСТУПНИКИ ДИРЕКТОРА:  


Старцева Галина Андріївна
Спеціальність: вчитель російської мови та літератури
Категорія: вища
Звання: старший вчитель


Іванова Анна Василівна
Спеціальність: вчитель української мови та літератури 
Категорія: І категорія 
 


  


 

Додаткова інформація
освітні ресурси

друзі сайту

    Професійне портфоліо
Лічильники

    Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
Сайт в соціальній мережі