Головна » Статті » Цікава математика

Щоденник учнів [10]Обдаровані учні [6]
Мій клас [54]Робота кабінету [4]
Цікава математика [60]

Жозеф Лагранж

25 січня 1736 народився великий французький математик і механік Жозеф Лагранж.

У 19 років Лагранж вже став професором в артилерійській школі Туріну. У 1759 обраний членом Берлінської АН, а в 1766-87 був її президентом. У 1787 він переїхав до Парижа; з 1795 професор Нормальної школи, з 1797 - Політехнічної школи.

Найбільш важливі праці Лагранжа відносяться до варіаційного числення, до аналітичної і теоретичної механіки. Спираючись на результати, отримані Л. Ейлером, він розробив основні поняття варіаційного числення і запропонував загальний аналітичний метод (метод варіацій) для вирішення варіаційних задач.

Лагранж прагнув встановити «прості» і «загальні» принципи механіки. При цьому виходив з характерних для прогресивних вчених 18 ст. уявлень, що тільки такі принципи можуть бути істинними, відповідними об'єктивної реальності.

Лагранжу належать також видатні дослідження з різних питань математичного аналізу (формула залишкового члена ряду Тейлора, формула кінцевих збільшень, теорія умовних екстремумів), теорії чисел, алгебрі (симетричної функції коренів рівняння, теорія та додатки безперервних дробів), з диференціальних рівнянь (теорія особливих рішень , метод варіації постійних), по інтерполяції, математичної картографії, астрономії та ін.

Категорія: Цікава математика | Додав: Admin (25.01.2015)
Переглядів: 575 | Теги: Жозеф Лагранж | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Додаткова інформація
друзі сайту
Лічильники

    Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
Сайт в соціальній мережі