Головна » Статті » Мій клас

Щоденник учнів [10] Обдаровані учні [6]
Мій клас [54] Робота кабінету [4]
Цікава математика [60]

Пам′ятка про грип

    Грип — це гостре інфекційне захворювання, збудником якого є вірус. Єдиним джерелом і розповсюджувачем цієї недуги є хвора людина. Інкубаційний період при грипі коливається від кількох годин до 3-х діб, найчастіше — 1-2 доби. Захворювання починається гостро, характеризується високим підйомом температури тіла, різким головним болем, загальною слабкістю, катаральними явищами.

    Найбільш ефективним і науково обґрунтованим методом профілактики грипу є вакцинація, яка суттєво впливає на рівень інтенсивності епідемічного процесу з грипу і гострих респіраторних інфекцій. 
    Поряд з вакцинацією проти грипу не варто забувати і про його неспецифічну профілактику, яка спрямована на підвищення несприйнятливості організму до захворювання. Це, насамперед, загальновідомий комплекс процедур загартовування, самомасажу, ранкової гімнастики.Дотримання гігієни — обов’язкова умова для тих, хто хоче залишитися здоровим у період епідемії грипу.Якщо ж ви все таки захворіли, обов’язково викличте лікаря, який точно встановить діагноз вашої недуги. Не займайтесь самолікуванням! Не наражайте на небезпеку здорових людей: не відпускай: те дітей з ознаками захворювання у дитячі колективи, обмежте відвідини місць великого скупчення людей! Дотримуйтесь правил особистої гігієни! Уникайте переохолодження. Повноцінно харчуйтесь. Будьте здорові!

    Пам′ятка для батьків

    Що повинні виконувати батьки, щоб попередити зараження грипом дітей:
    - особистим прикладом виховувати у дітей дотримання правил особистої гігієни та ретельно їх виконувати;
    - обмежувати перебування дітей у місцях масового скупчення людей;
    - носити двошарову марлеву пов′язку або разову маску, міняти її кожні 4 години;
    - мити руки з милом протягом 20 секунд;
    - споживати харчові продукти з високим вмістом вітамінів, або вітамінні та інші препарати, що підвищують захисні сили організму;
    - якщо немає алергічних проявів, давати мед та інші продукти бджільництва, цибулю, часник, чорну редьку, хрін, трав′яні чаї;
    - прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку відразу ж після використання потрібно викидати;
    - змазувати слизові оболонки носа 0,25% оксоліновою маззю або олійним настоєм часнику з цибулею.

    Які ознаки захворювання у дитини повинні примусити батьків негайно звернутися за медичною допомогою:
    - скарги на сильний головний біль;
    - прискорене або ускладнене дихання;
    - синюшність навколо рота, інших шкірних покровів;
    - поява на тілі крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі;
    - висока температура тіла;
    - відмова від пиття;
    - важко розбудити дитину, відсутня її реакція на звернення;
    - надмірне збудження або поява судом;
    - поява блювання, часті рідкі випорожнення;
    - відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.

    Що робити, якщо дитина захворіла на грип:
    - залишити вдома;
    - покласти в ліжко і негайно викликати лікаря;
    - розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою;
    - виділити індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;
    - одягнути двошарову марлеву пов′язку або разову маску;
    - мити руки з милом після кожного контакту з хворою дитиною;
    - провітрювати приміщення декілька разів на добу;
    - робити вологе прибирання приміщень оселі з використанням дезінфікуючих засобів;
    - давати хворій дитині пити багато рідини до приходу лікаря (сік, негазована вода, морс, компот тощо).

 

 

Грип та ГРВI


Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

    Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.
    Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
    Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.
    Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

    Симптоми, що вимагають лікування вдома
    При появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них.
    Такими симптомами є:
    - підвищена температура тіла;
    - біль у горлі;
    - кашель;
    - нежить;
    - біль у м'язах.
    З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря — його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.
    Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.

 

 

    Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації 

    Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою — її життя.
    Викликайте "швидку" чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:
    - сильна блідість або посиніння обличчя;
    - затруднення дихання;
    - висока температура тіла, що довго не знижується;
    - багаторазове блювання та випорожнення;
    - порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість;
    - болі у грудній клітці;
    - домішки крові у мокроті;
    - падіння артеріального тиску.

    Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів — небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

    Інфекційний контроль: прості речі рятують життя 

    Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.

    Навіть якщо ознак хвороби немає: 

    - Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.
    - Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Так маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. 
    - Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини. 
    - Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням. 
    - Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. 
    - Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. 
    Якщо з'явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів: 

    - Залишатися вдома при перших ознаках хвороби — не йти на роботу або, якщо захворіла дитина, не вести її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку, яка може виявитися смертельною для деяких з них.
    - Не бігати до лікаря з найменшого приводу — у випадку грипоподібної хвороби Ви ризикуєте спровокувати погіршення власного стану і створити небезпеку зараження для інших людей, що може мати смертельні наслідки для деяких з них. Якщо вас непокоїть стан вашого здоров'я — обов'язково звертайтеся до лікаря, але викликайте його додому. 
    - Ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри від хворої людини. Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання.

    Вакцинація: найефективніший засіб захисту
    Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
    Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.

    Що лікує грип

    Лікувати грип можна за допомогою:
    - Препаратів з доведеною активністю проти вірусу грипу — лише вони здатні вплинути на вірус грипу: припинити його розмноження в організмі. Вчасне використання противірусних препаратів за призначенням лікаря здатне скоротити період хвороби, полегшити її перебіг та запобігти розвитку ускладнень.

    Що не лікує грип
    Важливо знати, що грип не лікується за допомогою: 

    - Антибіотиків — вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Вживання антибіотиків не за призначенням не лікує хворобу і лише ускладнить боротьбу з хворобами у майбутньому. Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія й бронхіт, тощо.

    - Гомеопатичних препаратів — немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу. Використання препаратів з недоведеною ефективністю в таких умовах вважається ознакою безвідповідального ставлення до життя хворих.

    - Імуностимуляторів, імуномодуляторів — немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу. Водночас їхня дія під час хвороби може за певних умов навіть виявитися шкідливою.

    - Народних засобів — лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби можуть згодитися для пом'якшення симптомів грипу — за умов грамотного використання без зловживань.

Категорія: Мій клас | Додав: Admin (10.11.2013)
Переглядів: 2230 | Теги: Скачать, Пам′ятка про грип, грип, Бесіда | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Додаткова інформація
освітні ресурси

друзі сайту

    Професійне портфоліо
Лічильники

    Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
Сайт в соціальній мережі